asimato facebook asimato instagram asimato youtube asimato google plus
444 28 71
asimato ürünler
yükünüzü hafifleten güç...

FORKLİFT

FORKLİFT ATAŞMANLARI

KAZICI YÜKLEYİCİLER

PERSONEL YÜKSELTİCİ

İSTİF MAKİNASI

SABİT MAKASLI YÜK PLATFORMU

HAREKETLİ MAKASLI YÜK PLATFORMU

TRANSPALET

VARİL TAŞIMA EKİPMANLARI

YÜK TAŞIMA EKİPMANLARI

SERVİS EKİPMANLARI

AKÜLÜ ÇEKİCİLER

Ürünlerle ilgili Kısa Açıklamalar...

FORKLİFT

Forklift ağır yükleri çatalları aracılığı ile  kaldırmak ve özellikle bir araca ya da rafa yüklemek için kullanılan bir çeşit iş makinesidir.Forkliftler daha çok paletlerin üzerine yüklü ağırlıkları taşımak, kaldırmak ve istif etmek için kullanılır .Forkliftler kullanım alanlarına göre;  Açık alanlarda kullanım için dizel motorlu forklift  ve kapalı alanlarda kullanım için AC  ve DC akımla çalışabilen elektirk motorlu akülü forklift tipleri vardır. 

FORKLİFT ATAŞMANLARI

Özellikle paletli malzemelerin lojistik operasyonlarını kolaylaştırarak daha hızlı ve daha güvenli yapılmasına imkan veren forkliftler ; ilave ekipmanlarla paletli olmayan farklı malzemlerin lojistik opersyonlarının da  hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde yapılmasına imkan vermektedir. Forklifte ilave olarak kullanılan bu ekipmanlar lojistiği yapılacak olan malzemeye özel ve istenilen operasyonu güvenli bir şekilde yapılmasına imkan sağlayacak özellikte üretilen ataşmanlardır. İhtiyaç olan ataşmanın tespiti forkliftlerde olduğu gibi uzmanlık isteyen bir konudur. Hatta forklifte dair tüm hesaplamaları değiştiridiği için konu daha karmaşık bir hal almaktadır. Seçim esnasında yapılacak bir hata verimlilik ve iş güvenliği açısından olumsuz sonuçlara neden olacaktır. Bu sebeple konunun uzmanı bir profesyonelden destek almanızda fayda vardır.

                   

KAZICI YÜKLEYİCİLER

Beko loder (beacho loader) ya da kazıcı yükleyici ; önünde kova ve arka tarafında küçük bir kazıcı ile donatılmış bir iş makinasıdır. Çeşitli malzemeleri yükleme, taşıma, kazma gibi işlerde kullanılmaktadır. Beko Loderde, yükleme ve kazıcı kısmının hareketi, hidrolik sistem ile gerçekleştirilmektedir. İş makinaları içerisinde en çok kullanılan araçlardan birisidir. Yükleyici ön kova kısmı, herhangi bir malzemeyi, bir yerden alıp kısa mesafede başka bir yere yüklemek için kullanılmaktadır. Uzun mesafe yük taşımacılığı için uygun değildir. Kazıcı kısmı ise, hendek kazıları, kanal kazıları, yapı temelleri, kazıp yükleme işlemleri yapmak için kullanılmaktadır.

PERSONEL YÜKSELTİCİ

Kendinden yürüyüşlü makaslı personel yükselticiler kullanıcının yükseğe erişiminde dikey hareket sağlar. Kompakt ölçüleri sayesinde dar alanlarda rahat kullanım imkanı sağlarlar. Daha çok iç mekanlarda kullanılmak için tasarlanmış olan personel yükselticiler ; akü ile kaldırma ve yürüme sağlar.Kullanımı sahip olduğu joystick ile çok kolaydır. 

İSTİF MAKİNASI

Yük taşımak ve istif yapmak amacıyla kullanılan araçlardır. Kullanıcının yaya olarak kullandığı insan gücüyle çalışan manuel ve yarı akülü ile yürüyüşü ve kaldırma sistemi full akülü olan modelleri vardır. Bu modeller taşıma ve kaldırma kapasitelerine göre çeşitlilik göstermektedir.

SABİT MAKASLI YÜK PLATFORMU

Ağırlıklı olarak ağır sanayide kullanılan yük platformları müşterinin isteği ve kullanım ihtiyaçları doğrultusunda işini kolaylaştıran ve pratik çözümler sunan çeşitli tip ve ebatlarda kullanım amacına yönelik üretilen hafif sanayi ekipmanlarıdır.
Platform dizay’nı; müşterinin kullanacağı doğrultuda ve yer, iklim şartlarına göre, malzeme cinsine göre, taşıyacağı yük, kullanacağı iş kollarına, maruz kalacağı korozyon ve mukavemet göre dizayn edilmektedir.

HAREKETLİ MAKASLI YÜK PLATFORMU

Tekerlekli gezdirilebilir yük platformları müşterinin isteği ve kullanım ihtiyaçları doğrultusunda işini kolaylaştıran ve pratik çözümler sunan çeşitli tip ve ebatlarda kullanım amacına yönelik üretilen hafif sanayi ekipmanlarıdır.
 

TRANSPALET

Transpalet insan kontrollü, yaya (manuel transpalet) veya motor (akülü transpalet) gücüyle çalışan paletlere yüklenmiş yükleri hidrolik pompa gücüyle kaldırarak yatay olarak taşımaya yarayan araçlardır. İki adet çataldan oluşurlar ve paletlerin üzerindeki boşluklara bu çatalların girmesi ve çatalların yukarı doğrultuda kaldırılmasıyla yükleme yapılmış olur. Standart ve çeşitli işler için özel (makaslı transpalet, kısa transpalet) çeşitleri ile çeşitli kapasitelerde transpalet çeşitlerimiz bulunmaktadır.

VARİL TAŞIMA EKİPMANLARI

Varil taşıma ekipmanları sayesinde varil,fıçı veya benzeri ürünlerin taşınması ve istiflenmesi sağlanır. Kullanıcının yaya olarak kullandığı insan gücüyle çalışan manuel ve yarı akülü ile yürüyüşü ve kaldırma sistemi full akülü olan modelleri vardır. Bu modeller taşıma ve kaldırma kapasitelerine göre çeşitlilik göstermektedir.

YÜK TAŞIMA EKİPMANLARI

Farklı ebatlardaki birçok  ürünün taşınması için kullanılan pratik ve ekonomik ürünlerdir.

SERVİS EKİPMANLARI

Servis hizmeti veren atölyelerde ihtiyaç duyulan kriko,liftler,vinçler taşıma ve kaldırma kapasitelerine göre çeşitlilik göstermektedirler.

AKÜLÜ ÇEKİCİLER

Uzun taşıma mesafesi ve daha ağır yük kapasitesi uygulamaları için ideal olan akülü çekiciler,  çekme kapasitelerine göre birkaç farklı modele sahiptirler.